Підвищення цін на проїзд в маршрутних таксі. Чи відповідає ціна якості?

В липні цього року Кропивницька міська рада  переглядала тарифи за проїзд у громадському транспорті. І на сьогодні тариф на проїзд комунальним транспортом – тролейбусами та автобусами великої та середньої пасажиромісткості – складає 2,5 гривні, маршрутним – 5 гривень за одну поїздку.

Пройшло пів року і комунальне підприємство «Електротранс» розробило та подало до міської ради Кропивницького розрахунки на чергове підвищення тарифу.

 «Відповідно до методики, яка затверджена міністерством транспорту України, перевізники повинні здійснювати свої розрахунки у разі збільшення вартості пального більш ніж на 10%. Приватні перевізники подали розрахунки на шість гривень. Комунальне підприємство також зробило відповідні розрахунки на збільшення вартості проїзду. По автобусах великої та середньої пасажиромісткості ця цифра складає близько п’яти гривень, а по “Електротрансу” – чотири гривні», – прокоментував в.о. заступника міського голови – начальник управління розвитку транспорту та зв’язку міської ради Олександр Вергун.

«На цей крок йти вимушені, у зв’язку з різким зростанням цін на основну складову тарифу – паливно-мастильні матеріали. Крім того, підприємства знаходяться на самозабезпеченні, дотацій не отримують, та ніхто не компенсує різницю в тарифах і за перевезення пільгових категорій населення», коментують очільники приватних підприємств, які займаються пасажирськими перевезеннями в Кропивницькому.

Рішення про нові тарифи можуть прийняти вже на найближчому засіданні виконавчого комітету.

Та чому в Кропивницькому при перерахунках ніхто не враховує тривалість та довжину маршруту? І чи не на часі звернути увагу на якість перевезення? Адже технічний стан транспорту і сервіс проїзду - це також основні складові вартості проїзду.

Прочитано 272 раз