Введення воєнного стану в Україні. Головні причини і факти.

26 листопада Верховна Рада України проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Луганська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Воєнний стан триватиме з 9 години 28 листопада до 27 грудня 2018 року і поширюватимется на вказаній території.

Рішення про введення воєнного стану прийнято в зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. В результаті незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

Присутні на засіданні Верховної Ради України депутати з фракцій "БПП", "Народного фронту", "Самопомочі", Радикальної партії, ВО "Батьківщина" та "Воля народу" проголосували за воєнний стан у повному складі. Фракція "Опозиційний блок" повністю проголосувала проти. Загалом за прийняття даного рішення проголосували 276 депутатів Верховної Ради України.

Причиною такого рішення РНБО став збройний конфлікт в Азовському морі, який трапився 25 листопада. Російський корабель протаранив український буксир "Яни Капу", коли він разом з двома броньованими катерами "Бердянськ" і "Нікополь" розпочали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. Потім російський спецназ відкрив вогонь по українських суднах. Ворог захопив три кораблі, шестеро українських військових отримали поранення.

Серед захоплених в полон є і два наших земляки: лейтенант Роман Мокряк,1986 року народження та старший матрос Андрій Артеменко, 1994 року народження.

Прочитано 189 раз