Про запровадження воєнного стану в Україні

Сьогодні, 26 листопада, скликається позачергове пленарне засідання Верховної Ради України.

Це наслідок ситуації, що склалася вчора, 25 листопада.  Група російських військових кораблів у Керченській протоці атакувала три катери Військово-морських сил України під час їхнього проходження на місце дислокації у Бердянську. Відкривши вогонь на ураження, росіяни вивели з ладу та захопили катер «Бердянськ». А згодом захопили також катер «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». Унаслідок обстрілу поранено шістьох українських військових, двоє з них у важкому стані.

Після цього РНБО запропонувала Верховній Раді запровадити воєнний стан терміном на 60 діб. На засіданні РНБО також було наголошено, що жодних обмежень для пересічних громадян України введено не буде. Зокрема робота банків буде забезпечена у звичному режимі. Щодо перетину кордону громадянами України, то жодних обмежень також не буде введено.

Воєнний стан – це особливий правовий режим, який вводиться у разі збройної агресії проти України чи нападу на неї, небезпеки незалежності та територіальній цілісності держави. Воєнний стан регулюється законом України «Про правовий режим воєнного стану» від 12 травня 2015 року із внесеними до нього змінами 26 травня 2018 року.  

Під час введення воєнного стану можуть запровадити трудову повинність для працездатних громадян, залучити їх до суспільно-корисних робіт. Винятком є працівники задіяні в оборонній сфері або заброньовані на підприємстві.

Також  військове командування разом з іншими органами зможуть примусово відчужувати приватне або комунальне майно, вилучати майно державних підприємств.

Прочитано 314 раз