Протест студентів-іноземців: причини і факти

У Кропивницькому протестують мaйбутні медики з Донецького нaціонaльного медичного унівеpситету, яких після почaтку війни пеpевели вчитися в центp Укpaїни. Студенти нарікають на відсутність бібліотеки, недостатню кількість викладачів та ряд інших недоліків. Вони вимагають, щоб університет надав їм матеріальну базу для опанування теоретичних знань на практиці.

Майбутні медики кажуть, що просять облаштувати аудиторії фантомами для відпрацювання навичок уже другий рік. Студенти обурені відсутністю матеріальної бази, поганою якістю викладання, незнанням викладачами англійської та відсутністю належної практики в медичних закладах, куди їх відправляють.

Тaкa якість освіти, зa яку 1100 іноземців мусять плaтити по 3,5 тисячі долapів нa pік, їх кaтегоpично не влaштовує. Студенти навчаються у невеличких кімнатах,  предмети ведуть викладачі, які не є професіоналами з напрямку. Невдоволені якістю навчання студенти до того ж виявили, що частина грошей, які вони платили на рахунки вишу не потрапила.

Вчора, 14 листопада, в університет приїхав перший проректор Ігор Хрипаченко і шокував студентів ще більше – їх дійсно надурили і насправді у них проблеми не тільки з освітнім процесом, а і з оплатою за навчання та і взагалі, не факт, що в Україні вони перебувають законно.

«Ми приїхали з Краматорська для проведення внутрішнього аудиту. Його ціль виявити всі проблеми, які є на факультеті. Дві основні проблеми ми виявили із перших днів перевірок. Перша проблема: це порушення міграційного законодавства України. Друга, пов’язана з оплатою за навчання. Наразі так вийшло, що керівництво міжнародного факультету недобросовісно виконувало свої обов’язки. В результаті є маса недоліків і порушень, які привели до того, що жоден з вас сьогодні не має легітимного статусу перебування на території країни. Також на сьогодні серед вас немає жодного студента, який оплатив повну суму за навчання», – заявив Хрипаченко.

Фактично, керівництво вишу стверджує, що агенти – особи, що допомагали з вибором навчального закладу та супроводом іноземців у нашому місті – не пояснили студентам, що ті здійснюють лише частину оплати, а частина з цих коштів йде на оплату послуг самого агента. На рахунки закладу освіти поступила лише частина грошей. У свою чергу на руках у студентів чеки про оплату і листи-підтвердження, що вони оплатили повну суму за навчання.

Самі ж студенти не розуміють, яким чином шахраї могли опинитись просто у стінах університету – їх приймальня знаходиться у 137 кабінеті головного корпусу – а сам університет не знав про ошуканство.

До того ж, стверджують студенти, вони фактично є заручниками агентів.

Студенти Донецького медуніверситету мають звертатись до поліції, а до кінця тижня зібрати всі документи і відеодокази, які підтверджують оплату за навчання і передати до деканату. Декана факультету Олександра Мухіна оперативно звільнили і саме на нього покладають відповідальність за низку проблем.

Студентам обіцяють, що з понеділка кожен отримає документ, де буде вказано скільки грошей із оплачених рекрутеру потрапило до університету,а скільки вони ще винні.

Проте, такий стан справ можна спостерігати у кожному навчальному закладі Кропивницького зокрема, і України загалом. Та чомусь всі мовчать…

Прочитано 347 раз