Про польські заробітки: варто їхати чи ні

Робота в Польщі приваблює все більше українців. Без сумніву, найважливішим чинником при виборі будь-якої роботи є, звісно ж, заробітна плата. Середня заробітна плата у Польщі є значно вищою, ніж в Україні і наближеною до європейського рівня. Згідно даних Головного управління статистики Польщі найбільше заробляють у Мазовецькому воєводстві  в середньому 5 412 тисяч злотих на місяць (40 тис.грн), найменше в Підкарпатському – 3 229 злотих (а це 24 тис.грн). Тоді як в Україні середня заробітня платня 6 тис.грн. А отже з заробіток можна сім’ї щомісяця відправити 15-20 тис.грн. Саме низький рівень життя є основним міграційним фактором у нашій країні.

За оцінками Міністерства сім'ї, праці та соціальної політики Польщі, кількість українців, які легально працюють у цій країні, становить більше мільйона, а за іншими, неофіційними даними, ця цифра доходить навіть до двох мільйонів. За неофіційними даними кіровоградців, які  працюють в Польщі, близько десяти тисяч.

Українці з вищою освітою та багаторічним досвідом роботи виконують у Польщі просту, некваліфіковану фізичну роботу. Найчастіше це сільськогосподарські роботи, будівництво чи ремонтні роботи, робота по дому,  ресторанний бізнес, догляд за особами похилого віку, інвалідами. Окрім заробітної плати, роботодавці заробітчан часто забезпечують проживанням, безкоштовним харчуванням, транспортування до місця праці.

Все вище написане яскрава позитивна сторона заробіток. Маємо також низку «мінусів», про які повинен знати кожен.

Польща – один з європейських «лідерів» за злочинами в сфері торгівлі людьми. У заробітчан відбирають паспорти, і не тільки не платять за роботу, але і під надуманими приводами штрафують. Саме українці – в зоні ризику серед іноземних працівників у Польщі. Утримують людей в умовному трудовому рабстві і постійними затримками з виплатами заробленого. Причому українцям відразу пропонують і меншу оплату, і гірші умови, ніж місцевим. І все це у поєднанні з принизливим ставленням до заробітчан.

І це лише вершина айсбергу.

То чи не краще працювати на благо своєї країни, розвивати бізнес, будувати міцну авторитетну державу? А представники владних повноважень повинні зрозуміти, що не можна думати про власні кишені, а в першу чергу подбати про людей.

Згадаймо історичне минуле та одвічний заклик «В єднанні сила», й докладемо максимум зусиль для покращення життя в своїй країні для себе і майбутніх поколінь. Тільки об’єднуючись разом ми досягнемо гарних успіхів і будемо пишатись Україною.

Прочитано 363 раз