Про подорожчання газу та його наслідки для українців

Уряд оголосив про подорожчання газу з 1 листопада. Без подорожчання газу Україні не бачити фінансової допомоги МВФ. Без цієї допомоги – економічна криза або дефолт. Обидві вдарять по гаманцях усіх українців. Дефолт зачепить усіх – через глибоку девальвацію, долар по 40 чи й 50, стрибок інфляції – десятки відсотків додаткового зростання цін, зростання безробіття.

Подорожчання газу для потреб населення в уряді називають неминучим. Це – ключова вимога Міжнародного валютного фонду. Не виконати її – означає не отримати міжнародну фінансову допомогу. Але навіть якщо відмовитись від грошей МВФ – це все одно не вбереже нас від подорожчання газу.

Кабінет Міністрів на засіданні вирішив підвищити ціну на газ для населення з 1 листопада 2018 року на 23,5%. Згідно з прийнятою постановою, ціна газу становитиме 8,550 грн за куб. метр. До листопада діють спеціальні зобов'язання НАК «Нафтогазу» за поточною ціною (6,9579 грн за куб. метр).

В Міністерстві соціальної політики вважають, що підвищення ціни на газ для українців є тимчасовою ситуацією і ціна така тому, що Україна не має власного ринку видобутку газу.

Власне українське видобування газу скоротилося від 70 мільярдів кубометрів у 70-х роках до 16-17 мільярдів за минулий рік. Це означає, що усі ці роки нам не вистачало грошей на підтримку свердловин у робочому стані, на їхнє обслуговування, та на нові свердловини. Коли ми продаємо свій газ дешевше, ніж він мав би коштувати на світовому ринку – це вбиває економічну модель його видобування. Відповідно, маємо зростання імпорту газу, потребу у валюті.

Коли цифра вартості газу "полізе" вгору, зросте і вартість тепла. Цифри у платіжках зростуть, витрати на домогосподарства зростуть, частина людей матиме більше ніж 15% витрат на комуналку.

«Приведення тарифу на газ до європейського і світового рівня сприятиме євроінтеграції України і обіцяє переваги у майбутньому», – так нам обіцяє влада…

Прочитано 288 раз