Депутати прийняли рішення про програму з ліквідації карантинних організмів

Рішенням Кіровоградської обласної ради 20 вересня 2018 року прийнято обласну програму з локалізації та ліквідації карантинних організмів на території Кіровоградської області на 2019-2021 роки.

Основними завданнями Програми є привернення уваги населення та громадськості до проблеми поширення карантинних організмів та систематичне проведення карантинних заходів з локалізації та ліквідації  карантинних організмів в населених пунктах, на узбіччях доріг, сільськогосподарських угіддях тощо.

З метою здійснення заходів зі знищення карантинних організмів на територіях, підвідомчих органам місцевого самоврядування, рекомендовано передбачити кошти на проведення цих заходів у місцевих бюджетах. Кіровоградським науково-дослідним центром продуктивності агропромислового комплексу розроблені розрахунки калькуляції витрат на знищення кожного карантинного організму, ними можна користуватись при плануванні місцевих бюджетів.

Широкого розповсюдження на території Кіровоградської області набуло декілька карантинних організмів, це амброзія полинолиста, повитиця польова та американський білий метелик; локально зареєстровано бактеріальний опік плодових та західного кукурудзяного жука.

Найдоцільнішим методом боротьби з карантинними організмами є комплексний підхід до їх знищення із застосуванням агротехнічних, механічних та хімічних заходів з локалізації та ліквідації карантинних організмів. Але найголовніше – вчасне проведення цих заходів. На жаль, часто заходи зі знищення амброзії починають проводити після вегетаційного періоду, коли насіння вистигло й осипалося. А питання боротьби з американським білим метеликом постає тоді, коли дерева вже об’їдені і гусінь масово рухається в місця заляльковування.

Саме для попередження таких випадків потрібна програма, адже роз’яснення, планування робіт і коштів на їх проведення дасть змогу контролювати проблему карантинних організмів. Зі свого боку спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби області готові надати рекомендації щодо найбільш оптимального методу боротьби з карантинними організмами на конкретній земельній ділянці з урахуванням її особливостей і визначенням необхідних для цього коштів.

Виконання такої Програми дасть можливість:

1) зменшити площі, засмічені амброзією полинолистою та повитицею польовою, зберегти багаторічні насадження від американського білого метелика;

2) забезпечити раціональне використання земель шляхом поліпшення культури землеробства;

3) запобігти зниженню природної родючості ґрунтів та екології сільськогосподарських земель;

4) підвищити ефективність виробництва сільськогосподарської продукції та прибутковість сільськогосподарських підприємств;

5) підвищити врожайність сільськогосподарських культур та плодових насаджень, поліпшити якість сировини за рахунок зниження засмічення полів карантинними бур’янами та захисту плодових насаджень від дії метелика;

6) зменшити концентрацію пилку амброзії полинолистої в повітрі, завдяки чому зменшиться кількість алергічних захворювань у населення області та підвищиться працездатність людей, чутливих до пилку амброзії полинолистої.

 

Прочитано 276 раз