Про нові правила проїзду і перевезень у громадському транспорті Кропивницького

Про нові правила проїзду і перевезень у громадському транспорті Кропивницького

 На сайті міськради розміщений проект рішення про правила користування міським пасажирським автомобільним транспортом (автобусами) у м. Кропивницькому.

Правила передбачають низку вимог як до перевізників, водіїв, транспортних засобів так і до пасажирів. Окрім того, вводиться поняття електронного квитка і передбачається впровадження автоматизованої системи оплати проїзду.

Якщо правила підтримає виконком і їх дійсно почнуть виконувати, маршрутним таксі з неохайним салоном заборонять виїздити на рейс.

Згідно правил, неприпустимим є випуск на лінію автобусів з пошкодженням обладнання аварійного відкриття люків, дверей, вікон у салоні автобусів.

«В автобусах, які виконують перевезення пасажирів, не повинно бути конструктивних елементів, не передбачених заводом-виробником: заблокованих дверей і аварійних виходів; пошкоджень оббивки сидінь, внутрішніх стінок салонів, фарби та скляних поверхонь; плям і подряпин, а також не повинні використовуватися непрозорі матеріали для тонування скла» – йдеться у проекті рішення.

У правилах обіцяють відшкодовувати перевізникам кошти за проїзд пільговиків тільки тоді, коли транспорт буде обладнаний GPS.

Якщо перевізник здійснить 5 або більше порушень управління розвитку транспорту та зв’язку вирішуватиме питання про погодження або непогодження розрахунку обсягу відшкодування за пільгове перевезення автотранспортом за минулий місяць по окремих маршрутах перевізника, де будуть зафіксовані такі порушення.

Водіїв також зобов'яжуть виглядати охайно та у випадку запровадження форменого одягу – бути одягненим у нього, не здійснювати роботу з перевезення пасажирів у майках, коротких шортах, взутті, яке належним чином не фіксується на нозі, чемно поводитися з пасажирами.

 

Брати плату за проїзд водії муситимуть лише на зупинках, а не під час руху транспорту. Також вони не зможуть говорити по телефону без гарнітури, їсти, палити і навіть користуватись вейпом в салоні авто.

«Не розмовляти по мобільному телефону без допоміжного обладнання (спеціальної гарнітури, що дозволяє не відволікатися від керування транспортним засобом), не спілкуватися з пасажирами, їсти, пити, палити або користуватись електронними сигаретами в салоні автобуса як під час руху, так і на кінцевих зупинках громадського транспорту»– так прописано в правилах.

Також водіям заборонять крутити в салонах «шансон».

Пасажирам же заборонять їздити у транспорті в брудному одязі, висовуватись з вікон під час руху  транспортного засобу, ставити дітей ногами або багаж на окреме сидіння.

Правила будуть затверджені на виконкомі, після чого вступлять в законну силу.

Прочитано 901 раз